ماهی‌ها خود را برای گرم شدن آبهای زمین آماده می‌کنند

RSS

Powered By
teckshow.ir

گرمایش زمین موجب شده تا بسیاری از انواع ماهی ها به سمت آبهای سردتر مهاجرت کنند. در این میان برخی از گونه ها به سمت انقراض نیز پیش رفته اند. این نتیجه مطالعه بی سابقه گروهی از دانشمندان زیست شناس است...

مطالعات اخیر دانشمندان دانشگاه جیمز کوک استرالیا نشان می دهد برخی از گونه های ماهی ها قابلیت حیرت انگیزی جهت تطبیق خود با گرمایش جهانی زمین پیدا کرده اند.

بر اساس این بررسیها حتی می توان متصور شد که بسیاری از انواع ماهی ها که همواره برای زندگی در آبهای سرد و معتدل تکامل یافته اند، در آینده ای نزدیک به آن میزان تغییر ساختاری پیدا کنند که بتوانند در آبهای گرمتر نیز به حیات خود ادامه دهند.

مطالعه اخیر دانشمندان بر اساس بررسیهایی صورت گرفته که در یک دهه گذشته ادامه داشته است و بر اساس آن حتی مشخص شده که مهاجرت گونه هایی از ماهی ها به آبهای سردتر در حال حاضر نیز انجام می شود.

در عین حال این مطالعات نشان می دهند که دسته ای از ماهی ها بدون اینکه دست به مهاجرت بزنند، به گونه ای حیرت انگیز در حال تطبیق دادن خود با آبهای گرم هستند. این تکامل غیرطبیعی در طول چند نسل در حال انجام است.

چندی پیش فیلیپ ماندری از دانشگاه جیمز کوک نشان داد که گونه ای ماهی ساکن مناطق حاره ای با روشن و خاموش کردن برخی ژنهایش خود را برای تطبیق دادن با آبهای درحال گرم شدن زمین آماده می کند.

Source:mehrnews
::موضوع: مقاله , گوناگون , ,
::برچسب ها: ماهی‌ها , خود , را , برای , گرم , شدن , آبهای , زمین , آماده , می‌کنند , پیامد گرم شدن زمین , اثر گرم شدن زمین روی ماهی ها ,
با تشکر از شما


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: